Gazeta Dentysty dla pacjenta,porady Wszystko co chcesz wiedzieć o wybielaniu zębów

Wszystko co chcesz wiedzieć o wybielaniu zębówWybielanie zębów w profesjonalnym gabinecie to zabieg cieszący się coraz większą popularnością. Każdy marzy o śnieżnobiałych zębach. Idealnie białe zęby dodają urody i pewności siebie. W tekście zostaną przedstawione metody wybielania i koszty jakie to ze sobą niesie a także jakich efektów możemy oczekiwać.

Przed zabiegiem

Przed przystąpieniem do zabiegu trzeba pamiętać, że warunkiem koniecznym do jego wykonania jest po pierwsze oczyszczenie zębów z próchnicy a także wymiana wszystkich uszczelnień w uzębieniu. Podczas zabiegu, użyte preparaty mogą bowiem wnikać w przerwy między zębami i je podrażniać. Jednak większy problem sprawia wybór metody metody za pomocą której będą wybielane nasze zęby a jest ich kilka. Rynek oferuje rożne preparaty takie jak: żele z paskami wybielającymi czy wreszcie pasty do zębów. Metody są bezpieczne i tanie, ale na pewno nie satysfakcjonujące. Można liczyć co najwyżej że usuną nalot z kawy czy papierosów, w lepszym przypadku pozbędziemy się kamienia nazębnego.

Wybieramy sposób wybielania

Jak widać zadowoleni z efektu będziemy tak naprawdę dopiero po skorzystaniu z usług stomatologa. Do wyboru mamy wybielanie lampami lub metodę nakładową. Decydując się na wybielanie zębów Kraków za pomocą lamp będziemy musieli odwiedzić gabinet 2 do 4 razy, każda wizyta raz w tygodniu. Koszt takiej usługi oscyluje około 2000 złotych. Czasem kiedy zęby są martwe bądź mają duże przebarwienia, stomatolog może zaproponować że założenie licówek bądź koron porcelanowych. Warto dodać że zastosowanie takich wstawek, daje lepsze efekty niż samo wybielanie, ale jest droższe.

Drugim sposobem na wybielanie zębów Kraków jest stosowanie nakładek. Wielką zaletą jest tutaj fakt ze czynność ta może być wykonana przez nas samych w domu. Polega ona na noszeniu specjalnej nakładki wybielającej przez kilka godzin codziennie przez okres 2 tygodni. Nakładka taka jest idealnie dopasowana do naszej szczeki, bowiem na pierwszej wizycie stomatolog pobiera wycisk naszego uzębienia. Koszt zastosowania nakładek to około 700 złotych.

Jakich efektów możemy oczekiwać?

Bez wątpienia obydwie powyższe metody na wybielanie zębów Kraków przynoszą zauważalne i zadowalające efekty. Jednak to jak długo zęby będą wybielone, zależy już od stanu naszego uzębienia sprzed zabiegu. Jeśli bowiem szkliwo jest nieuszkodzone efektem będziemy cieszyć się na stałe. Jeśli natomiast szkliwo zębów jest zniszczone lub starte- zęby mogą ponownie łapać przebarwienia. Aby temu zapobiec można zachować nakładki wybielające i powtarzać zabieg raz na pół roku.

Na sam koniec dodam że po samym wybielaniu niezwykle ważne jest by przez około 3 tygodnie nie spożywać rzeczy, przez które nasze zęby mogą utracić nabyty efekt. Mowa tu o kawie, czerwonym winie i porzeczkach.